ZAUJIMAVOSTI


V roku 2013 mal na obrazovkách televízie Markíza premieru úspešný seriál Chlapy neplačú, ktorý sa vysielal niekoľko rokov pravidelne každý pracovný deň. Doteraz bolo odvysielaných 5 sérii a cez 330 častí.Hneď v tej prvej mohli vidieť diváci zopár záberov aj z Rally Prešov 2013, počas ktorého sa pre tento seriál točilo v rámci servisného parkoviska a shakedownu niekoľko scén. Priamo na rally deň pred samotným štartom tak mohli diváci vidieť pri práci aj hlavného predstaviteľa seriálu Tomáša Maštalíra. Zábery pre film boli počas shakedownu točené z vozidla Tomáša Kukučku, ktorého navigoval Marek Podobník.

V seriály tak bolo možné vidieť okrem niekoľkých záberoch v rámci servisného parkoviska pri práci aj niektorých technických komisárov.Prvá séria seriálu začínala účasťov Michala Lánskeho na rally, kde počas RS zrazil malého chlapca Paľka, ktorý mu vbehol na cestu, pričom pri nehode stratí zrak a zraní chlapca. Postupne sa rozvíjajú jednotlivé postavy a po postupnom vyzdravení hlavných predstaviteľov sa preteky vytratia z ďalšieho priebehu tohto seriálu.

Na prvom obrázku je Michal Lánsky po prepustení z nemocnice spolu so svojím spolujazdcom z rally, na druhej fotke je spolu s Paľkom, kvôli ktorému na rally havaroval. © 2019 Slovakia Rally System (srs@srs.sk)